Champions League 2020. Se stiu primele echipe calificate in optimi

Liga Campionilor 2020. Primele echipe calificate în optimi

Partidele din etapa a 4-a a grupelor Ligi Campionilor s-au disputat marti si miercuri. Care sunt cele patru echipe care au reusit deja calificarea in competitie? Detalii despre etapa viitoare si despre ultima runda.

Champions League 2020. Primele patru echipe calificate

Sevilla, Chelsea, FC Barcelona și Juventus au reușit să se califice în optimile competiției. Partidele din etapa a 4-a a grupelor Ligii Campionilor s-a disputat marti și miercuri. Din păcate pentru suporterii Dinamo Kiev, echipa nu a rezistat mai mult de 50 de minute in fata Barcelonei. Catalanii s-au folosit de rezerve la greu, prezentandu-se in Ucraina fara celebritatile echipei precum Messi sau Sergio Ramos. Lucescu a plecat cu coada intre picioare, nereusind sa obtina un rezulat pozitiv. In timpul acesta, spaniolii au mizat pe partea secunda, unde i-au inundat cu goluri pe rivali. Juventus a adus surpriza serii dupa ce a marcat golul victoriei cu maghiarii de la Ferencvaros din prelungiri.

Haaland, injosire pentru “Il Fenomeno” Ronaldo

“Astfel, norvegianul ajunge la 16 reușite în Liga Campionilor. În doar 12 apariții! Este fotbalistul care atinge cel mai rapid această bornă. Puștiul fenomenal al lui Dortmund nu încetează să uimească. De când a devenit “Golden Boy 2020″, transformă în aur aproape orice minge de gol. Erling Haaland a reușit încă două marți cu FC Bruges (3-0) și are șase în ultimele două meciuri! Șase sunt și cele realizate în primele patru etape ale grupei. Nimeni nu are atâtea în acest sezon. Și este al doilea în care el înscrie în toate cele patru runde. Numai doi au mai făcut-o în istoria Ligii: Del Piero (1995-’96 și 1997-’98) și Cristiano Ronaldo (2013-’14 și 2017-’18)”, arată gsp.ro